ARTISTID
Festivali kunstiline juht Paavo Järvi. Laval Kristjan Järvi, Kaspar Mänd, Eesti Festivaliorkester, Tallinna Kammerorkester, Pärnu Linnaorkester ja mitmed säravad solistid!
Eesti Festivaliorkesteri kontsertmeistrina astub lavale taas Florian Dondereri. Solistidena astuvad üles Eesti oma paremik: Theodor Sink ja Allar Kaasik tšellol, Kalle ja Kristjan Randalu klaveril, Triin Ruubel viiulil ning Maarika Järvi ja Monika Mattiesen flöödil. Samuti Vene juurtega maailmanimi, viiuldaja Alena Bajeva, rahvusvaheliselt tunnustatud Soome pianist Olli Mustonen ning Berliini Filharmooniaorkestri metsasarvemängija Stefan Dohr.
TV

Pärnu Muusikafestivali juubelisuvi
toimub 16-23. juulil koos mainekate artistide ja esiettekandega, kuid muudatustega programmis ning vähendatud orkestrikoosseisus. Reegleid arvestades on kontsertidel vähem publikukohti ning seetõttu luuakse uuendusena Pärnu Muusikafestivali TV.  
PROGRAMM

Avakontserdil juhatab seekord Tallinna Kammerorkestrit Paavo Järvi.

18. juulil kontserdi pühendame 50 aastasele muusika festivalide traditsioonile Pärnus. Laval dirigendid Paavo Järvi, Kristjan Järvi,  Kaspar Mänd. 

Maarika Järvi, Monika Mattiesen,  Kristjan Randalu, Kadri-Ann Sumera, Allar Kaasik ja sopran Arete Kerge koos Pärnu Linnaorkestri,  Järvi Akadeemia Noorte Sümfooniaorkestri ja Eesti Festivaliorkesteriga

19. juulil tuleb esiettekandele Tõnu Kõrvitsa uudisteos “Kuuvalgusele” Eesti Festivaliorkestri ettekandes, Paavo Järvi juhatamisel, mis ka plaadistatakse.

Samuti tuleb ettekandele ja plaadistatakse Jüri Reinvere kontsert kahele flöödile.