Kommenteeri

Festivali lõppkontserdile nüüd müügis lisakohad!!

Piiratud arv pileteid on saadaval Pärnu kontserdimaja kassas ning Piletimaailma müügipunktides ja veebis: https://goo.gl/xuornv

NB! Piletilevi vahendusel pole lisakohad saadaval.

Lõppkontserdil, 17. augustil, soleerib gruusia viiuldaja Lisa Batishvili koos Eesti Festivaliorkestri ning dirigent Paavo Järviga.

Kavas Nielsen, Tšaikovski, Kancheli, Sibelius

Viiuldaja Lisa Batiashvili on Paavo Järvi sõnul noorema generatsiooni täht, kes on tuntud erakordse tehnilise perfektsuse ja muusikalise elegantsi poolest. „Üks paremaid kontserte, kus olen kaasa teinud, oli Lisaga Pariisis,“ meenutab Järvi.

Viiuldaja ja pianisti perekonnas sündinud grusiin Lisa Batiashvili sai muusikahariduse Saksamaal ning võitis juba 16-aastaselt ülimaineka Sibeliuse nimelise viiulikonkursi. Õige pea järgnes koostöö BBC-ga ning lepingud New Yorgi filharmoonia ja Sony plaadifirmaga. Ülemöödunud aastal nimetas Musical America Batiashvili aasta artistiks. Batiashvili plaadistab eksklusiivselt ainult Deutsche Grammophon plaadifirmale.

Lisaks suurepärasele pillimängule on Batiashvili tuntud ka oma tugevate poliitiliste põhimõtete poolest. „Paljud kardavad solvata kedagi ja laveerivad, aga Lisa Batiashvili ei häbene oma poliitilisi tõekspidamisi. Ta on väga suur kriitik vene agressiooni kriitik, eriti mis puudutab Gruusiat ja Ukrainat. Mõnigi kord paneb ta isegi oma positsiooni muusikamaailmas ohtu otsekohesuse ja põhimõttekindlusega. See on väga imponeeriv minu jaoks,“ sõnab Paavo Järvi.

Lisa kommentaar

Email again: