Kommenteeri

MATTHIAS GOERNE HAIGESTUS, 17. JUULI LÕPPKONTSERDIL SOLEERIB PIANIST ZHANG ZUO

Ootamatu haigestumise tõttu ei astu pühapäeval, 17. juulil, Pärnu Muusikafestivali lõppkontserdil üles bariton Matthias Goerne. Angiini tõttu hääle kaotanud laulja asemel soleerib lõppkontserdil Eesti Festivaliorkestriga pianist Zhang Zuo. Tema esituses saab kuulda Ludwig van Beethoveni klaverikontserti nr 1. Ülejäänud kontserdikava ei muutu – esitusele tuleb lisaks Mussorgski "Öö lagedal mäel" ning Šostakovitši sümfoonia nr 6.
Hiina päritolu noort tõusvat tähte Zhang Zuod, tuntud ka kui Zee Zee, on kirjeldatud kui entusiastlikku, ülimalt väljendusrikast pianisti, kellest kiirgab nooruslikku jõudu. Zee Zee on esinenud paljudel festivalidel ning kontsertsaalides nii BBC Sümfooniaorkestri, BBC Filharmooniaorkestri, Londoni Filharmooniaorkestri, Cincinnati Sümfooniaorkestri ja paljude teistega ning teinud koostööd dirigentidega nagu Paavo Järvi, Marin Alspo, Yan Pascal Totellier. Ühtlasi oli ta 2015-2016 BBC NGA (New Generation Artists) programmi resideeruv artist, mille raames astus ta üles ka BBC Proms festivali kontserdil Royal Albert Hallis.
Paavo Järvi sõnul on tegemist erakordselt musikaalse pianistiga, kellega on tal kinnitatud ka juba järgmised koostöökontserdid.

Käesoleval hooajal teeb Zee Zee debüüdi Pekingi Muusikafestivalil ning ees ootavad kontserdid Varssavi Filharmooniaorkestri, BBC Sümfooniaorkestri ning Shanghai Sümfooniaorkestriga.

Zee Zee alustas oma õpinguid viie-aastaselt Saksamaal. Hiinasse tagasi pöördudes sai temast üks nõutumaid noori artiste riigis. Ta õppis Shenzheni Kunstikoolis, Eastmani Muusikakoolis ning Juilliardi Muusikakoolis. Viimases võitis ta ka maineka Petscheki preemia. Ühtlasi on ta võitnud mitmeid auhindu paljudel rahvusvahelistel konkursitel Hiinas, Ameerikas, Ukrainas ning UKs. Hetkel õpib ta Peabody Instituudis Leon Fleischeri ning Alfred Brendeli juhendamisel.

Soovi korral ostetakse piletid tagasi.

https://www.youtube.com/watch?v=PMfWVRyc5z8
https://youtu.be/6qjz74Yncm8
http://www.zhang-zuo.com

Lisa kommentaar

Email again: