Kommenteeri

Muusikateemalised vestlused neljal õhtul enne kontserdi algust

Sel aastal toimuvad kontserdieelsed vestlused 11. juulil, 14, juulil, 16. juuli ja 17. juulil kell 19.00 Pärnu kontserdimaja kammersaalis.
Teemadest saab kuulda dirigeerimiskursustel osalejate kogemusi, eesti heliloomingust ja heliloojatest kuni Eesti Festivaliorkesti idee, manageerimise ning rahvusvaheliste tuuriplaanideni. Vestlused kestavad umbes pool tundi, sissepääs kontserdipiletiga. Vestlused on eesti keeles, välja arvatud 17. juuli vestlus, mis on ingliskeeles.

E, 11. juulil kell 19.00 – Järvi Akadeemia dirigendid.
Dirigeerimiskursustest ja dirigenditööst vestleb Jüri-Ruut Kangur Järvi Akadeemia dirigeerimiskursuslaste Andres Kaljuste, Edmar Tuulega.
N, 14. juulil kell 19.00 – Mastaapne mõtlemine muusikas.
Eesti heliloomingu ja heliloojate teemal vestlevad Märt-Matis Lill ning Erkki-Sven Tüür, kes olid ühtlasi ka välja antava Lepo Sumera nimelise heliloomingu preemia komisjonis.
L , 16. juulil kell 18.00 – Rahmaninov ja Prokofjev.
Miina Pärn tutvustab kavas olevaid teoseid ja heliloojaid ning vestleb kontserdil soleeriva pianisti Sten Heinojaga.
P, 17. juulil kell 19.00 – EFO ja HarrisonParrott – muusika manageerimine maailmas.
David Nice (The Arts Desk) vestleb Eesti Festivaliorkestri, tulevaste tuuride ning orkestrite manageerimise teemal Jasper Parrotti (HarrisonParrotti agentuuri juht), Andres Siitani (EFO manager) ning Florian Dondereriga (EFO kontsertmeister).


Lisa kommentaar

Email again: