Kommenteeri

Tõnu Reimanni mälestuskontsert 13. juulil

Kolmapäeval, 13. juulil kell 22.00 Pärnu Eliisabethi kirikus mälestame kauaaegset viiulipedagoogi, professorit ja head sõpra Tõnu Reimanni.
Esinevad Mari Järvi (orel), Marius Järvi (tšello), Teet Järvi (tšello), Arvo Leibur (viiul) ja Tõnu Reimanni õpilased.
Tõnu Reimanni panus meie muusikaellu ja keelpilliharidusse on väga suur. Ta oli härrasmees, kelles oli kirge ja fanatismi. Temalt võis alati nõu küsida ja sellest oli kasu. Ta vaimsus, tarkus, kogemused ja ideed suunasid paljusid inimesi ja protsesse. Nii oli just Reimann see, kelle eestvedamisel liideti 2009.aastal Leigol Järvi akadeemiaga keelpillikursused ja kontserdid Otepääl. Sellest kasvaski välja tänane Pärnu Muusikafestival ja Järvi Akadeemia, mille keelpillikursustel oli Tõnu Reimann hinnatud õppejõud seitse aastat.

Tõnu panus meie muusikaellu, festivalide liikumisse ja keelpilliharidusse on olnud väga suur, tema vaimsus, tarkus, kogemused, oskused ja heade ideede rohkus on suunanud paljusid inimesi ning protsesse. Tõnu oli härrasmees, temas oli kirge ja fanatismi, tal oli intelligentne ja stiilne muusikamaitse, mille näiteks on Haapsalu "Viiulimängude" festivalide alati huvitavad, mitmekesised, targalt koostatud ja hoolikalt läbi mõeldud kavad. 15-20 aastat tagasi oli festivalide maastik palju hõredam ja korrastatum ning Tõnu suur teene on, et Haapsalus said võimaluse soleerida paljud noored muusikud, kes said sealt nö. tuule tiibadesse. Tõnu usaldas noori ning tema tarmukal suunamisel kasvasime tema kõrval korraldajatena Haapsalus nii mina kui hiljem ka Kristjan Hallik. 2009. a. Leigol seda nn. eelfestivali-akadeemiat alustades selge, et kindlasti kaasame meeskonda ka Tõnu, kelle kogemused on meile väga vajalikud ning tema ideed ja hea nõu alati väärtuslikud. Tõnult võis alati nõu küsida, Tõnu oskas nõu anda ja sellest oli kasu; kaalutletus, intelligentsus ning selline tema kogenud tarkus ja vaimsus on meid paljusid aidanud ja edasi viinud.

Mälestuskontserdi piletid on müügil Piletilevis

Lisa kommentaar

Email again: